Konkurs CGMA Emerging Leaders Competition 2020

CIMA
08.07.2021

W tym roku po raz pierwszy w Europie, w tym na czterech uczelniach ekonomicznych w Polsce, odbywa się konkurs CGMA Emerging Leaders Competition.

Projekt prowadzony przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) to niepowtarzalna okazja dla studentów Europy Środkowo-Wschodniej i Eurazji do zaprezentowania swoich talentów w dziedzinie finansów i zarządzania.

W edycji 2020 rywalizuje ze sobą ponad 100 drużyn z niemal 30 uczelni z 10 krajów (Polski, Ukrainy, Bułgarii, Rumunii, Czech, Słowacji, Gruzji, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Rosji). 

11 września zakończyła się pierwsza runda, czyli lokalne finały organizowane przez uczelnie. Z każdej z nich wyłoniona została jedna zwycięska drużyna, która 18 września wzięła udział w Quizie CIMA. Pozwolił on wyłonić sześć drużyn zakwalifikowanych do 2. rundy, która odbędzie się w pierwszym tygodniu października. W tym etapie konkursu poznamy trzy drużyny, które znajdą się wśród Emerging Leaders Teams. A 30 października, kiedy to w Warszawie odbędzie się wielki finał, wybrana zostanie zwycięska drużyna – CGMA Emerging Leaders Champion.  

Nagrody w konkursie obejmują staże oraz oferty pracy, certyfikaty uczestnictwa, dostęp do kursów online i gadżety elektroniczne o łącznej wartości 5000 USD. Ale równie – a potencjalnie nawet bardziej – wartościowy dla studentów biorących udział w konkursie może okazać się mentoring prowadzony przez ekspertów finansowych z firmy UBS, partnera strategicznego projektu. Niewątpliwie ważna jest także ocena wykonania przez studentów poszczególnych zadań, której dokonuje jury składające się z liderów biznesu z takich firm jak UBS, PwC, BDO czy EY.

Z tej samej kategorii
Śledź nas na