Program CGMA na Uczelni

Dlaczego warto wybrać CIMA

Andrew Harding FCMA, CGMA Chief Executive – Management Accounting
02.06.2022

Tytuł ACMA, CGMA oznacza dogłębną wiedzę finansową, szerokie wyczucie strategiczne i stale rozwijane kompetencje – jest więc dla naszych członków globalnym paszportem do budowania udanej kariery w biznesie i finansach.

Co zyskuje się będąc członkiem CIMA?

 

Po zdobyciu oferowanej przez CIMA Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA nasi członkowie otrzymują zarówno tytuł Associate Chartered Management Accountant (ACMA), jak i Chartered Global Management Accountant (CGMA). Tytuły te oznaczają dogłębną wiedzę finansową, szerokie wyczucie strategiczne i stale rozwijane kompetencje – są więc dla naszych członków globalnym paszportem do budowania udanej kariery w biznesie i finansach.

 

Nasi członkowie mają ponadto stały dostęp do biblioteki narzędzi i najnowocześ­niejszych zasobów edukacyjnych, w tym raportów dostępnych na wyłączność, badań i szkoleń, takich jak Digital Mindset Pack, które pozwolą im zmienić sposób myślenia, przyspieszyć rozwój zawodowy i zwiększyć szanse zatrudnienia na bardzo konkurencyjnym rynku pracy.

 

Pracodawcy z całego świata mówią nam, że doceniają wartość, jaką nasi członkowie wnoszą do ich organizacji. Aktywnie poszukują pracowników na wiele różnych stanowisk, od analityków finansowych po CFOs, zarówno w sektorze prywatnym, publicznym, jak i non profit, w takich organizacjach jak np. Wielka Czwórka, Accenture, JP Morgan, Unilever czy Armia Zbawienia.

 

Aktywnie pomagamy również w rekrutacji talentów z dziedziny rachunkowości zarządczej za pośrednictwem naszego Global Career Hub, bezpośrednio łącząc naszych członków z pracodawcami i specjalistami ds. rekrutacji oraz dając im dostęp do światowej społeczności specjalistów z dziedziny finansów podobnie patrzących na rzeczywistość.

Dlaczego firmy darzą większym szacunkiem i zaufaniem profesjonalistów, którzy są członkami organizacji takich jak CIMA? Jakie potwierdzenie lub pewność zapewnia członkostwo?

 

Świat się zmienia w zawrotnym tempie. Nowe i nowopowstałe technologie, zmiany demograficzne i rynkowe, a także zmieniające się oczekiwania konsumentów przeobrażają świat biznesu, wpływając na każdą branżę, sektor i funkcję biznesową. W tym coraz bardziej niepewnym, złożonym i niejednoznacznym świecie organizacje nie mogą już dłużej polegać na tradycyjnych modelach biznesowych; aby odnieść sukces, muszą dokonać weryfikacji wszystkiego, co posiadają – od oferty produktowej i usługowej po strategię zarządzania talentami.

 

W tym kontekście nasi członkowie są doceniani za umiejętności konstruktywnego zadawania pytań, podejmowania strategicznych decyzji, współpracy z kolegami i koleżankami z całej organizacji, zarządzania ryzykiem oraz dostarczania wiarygodnych informacji zarządczych w celu wyciągania trafnych wniosków i generowania nowych rozwiązań biznesowych. Dzięki wyjątkowemu i wszechstronnemu spojrzeniu na swoje organizacje i ich działalność, nasi członkowie mogą odgrywać kluczową rolę w opracowywaniu strategii biznesowej, napędzać innowacje i zwiększać wydajność w cyfrowej erze.

 

Co więcej, członkostwo w takiej organizacji jak CIMA gwarantuje, że specjaliści ds. finansów otrzymują dostęp do odpowiedniej wiedzy oraz innowacyjnych zasobów edukacyjnych, dzięki którym mogą zdobywać umiejętności niezbędne, by być na bieżąco z trendami, kontynuować rozwój zawodowy (ang. Continuous Personal Development, CPD) oraz przestrzegać najwyższych standardów postępowania i rzetelności, zgodnie z naszym Kodeksem Etycznym. Wszystkie te elementy łącznie dają pracodawcom większą pewność podczas rekrutacji.

Dlaczego poleciłby pan członkostwo w CIMA?


Od ponad stu lat pomagamy naszym członkom przekraczać oczekiwania ich organizacji. To właśnie sukces naszych członków jest – i zawsze był – sednem wszystkich prowadzonych przez nas działań, dlatego jesteśmy zdeterminowani by pomóc im w osiągnięciu ich pełnego potencjału i zapewnieniu tego, czego potrzebują, by rozwinąć skrzydła w cyfrowym świecie biznesu:

 

  • Regularnie uaktualniamy sylabus kwalifikacji, udostępniamy nowe materiały, kursy, wydarzenia i inne zasoby edukacyjne, aby wyposażyć uczest­ników w umiejętności wymagane przez organizacje.


  • Wszyscy członkowie CIMA i posiadacze tytułu CGMA są zobowiązani do doskonalenia zawodowego (CPD) i prowadzenia rejestru działań podejmowanych w kierunku swojego rozwoju. Zapewniamy naszym członkom pakiet możliwości w tym zakresie, umożliwiając im wybór działań, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom zawo­dowym i rozwojowi kariery. Pomaga to wyposażyć naszych członków w wysokiej klasy kwalifikacje i odpowiednie umiejętności sprzyjające rozwojowi ich organizacji.


  • Ściśle współpracujemy z pracodawcami, politykami, decydentami i organami regula­cyj­nymi na całym świecie, dążąc do uznania ogromnej wartości, jaką specjaliści z dziedziny rachunkowości zarządczej wnoszą w przedsiębiorstwach i całym społeczeństwie.


  • W ramach Association of International Certified Professional Accountants, stowarzyszenia, które CIMA utworzyło wraz z American Institute of CPAs (AICPA) w celu rozwoju profesji finansowo-księgowej na całym świecie poprzez działalność na rzecz 689 000 studentów i członków AICPA & CIMA oraz zainteresowanych profesjonalistów ze 196 krajów i terytoriów.


  • Nasi członkowie są zobowiązani do przestrzegania naszego Kodeksu Etycznego i stosowania jego zasad w praktyce zawodowej. Mają obowiązek reprezentować najwyższe standardy postępowania i rzetelności oraz stać na straży dobrej pozycji i reputacji profesji finansowej.


Z tej samej kategorii
Śledź nas na