Studenci wchodzący na rynek pracy stoją przed wyzwaniem, jak wyróżnić się na tle innych absolwentów. Dlatego koniecznością staje się podnoszenie kompetencji także poza uczelnią oraz zdobywanie doświadczenia zawodowego w środowisku międzynarodowym.
Jak mówi Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny CIMA na Europę, „W aktualnym świecie VUCA (ang. volatility, uncertainty, complexity, ambiguity), czyli burzliwej rzeczywistości biznesowej, firmy potrzebują w swoich zespołach ekspertów, którzy potrafią przekształcić dane w informacje usprawniające działanie całej organizacji, prowadzić narrację biznesu, generować nowe rozwiązania oraz skutecznie współpracować z wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami. CIMA od ponad 100 lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się świata. Dlatego Kwalifikacja Profesjonalna CGMA to zestaw kompetencji uznawany globalnie za najbardziej aktualny w obszarze zarządzania finansami. Posiadacze dyplomu CIMA są cenionymi w środowisku biznesowym profesjonalistami, aktywnie poszukiwanymi przez pracodawców z każdej branży, pełniącymi istotne funkcje doradcze w strukturach organizacji”.
CIMA od ponad 100 lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się świata. Dlatego Kwalifikacja Profesjonalna CGMA to zestaw kompetencji uznawany globalnie za najbardziej aktualny w obszarze zarządzania finansami. Posiadacze dyplomu CIMA są cenionymi w środowisku biznesowym profesjonalistami, aktywnie poszukiwanymi przez pracodawców z każdej branży, pełniącymi istotne funkcje doradcze w strukturach organizacji”.
AICPA & CIMA współpracuje z najlepszymi uczelniami w Polsce, tworząc Program CIMA na Uczelni. Studenci, którzy ukończą wszystkie wymagane przedmioty na uczelni otrzymują zwolnienia z niektórych egzaminów CIMA, a po zdaniu zewnętrznego egzaminu końcowego mogą zdobyć dyplom CIMA na dwóch poziomach (Certyfikatu i operacyjnym):
Poziom Certyfikatu – zapewnia wiedzę o prowadzeniu przedsiębiorstwa nie tylko w sferze rachunkowości finansowej, lecz także w kwestiach zależności pomiędzy poszczególnymi obszarami rachunkowości a potrzebami współczesnej działalności gospodarczej. Po zaliczeniu tego poziomu student otrzymuje certyfikat CIMA Certificate in Business Accounting i może posługiwać się tytułem CIMA Cert BA.
Poziom operacyjny – obejmuje zagadnienia związane ze sporządzaniem sprawozdań finansowych, przygotowywaniem informacji istotnych dla rachunkowości zarządczej, a także korzystaniem z odpowiednich narzędzi decyzyjnych z wykorzystaniem szerokiej wiedzy na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa. Po zaliczeniu tego poziomu student otrzymuje dyplom CIMA Diploma in Management Accounting i może posługiwać się tytułem CIMA MA.
Na poziomie Certyfikatu powinni zacząć studenci studiów licencjackich (I stopnia) – od II do V semestru studiów oraz słuchacze na studiach podyplomowych. Naukę na poziomie operacyjnym mogą zacząć studenci studiów magisterskich (II stopnia) – od I do III semestru. W Programie uczestniczyć mogą zarówno studenci studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Wszystkie egzaminy zewnętrzne CIMA są w języku angielskim. Wymagany poziom znajomości języka to minimum B2 (średniozaawansowany). Udział w Programie wiąże się z kosztami rejestracji i opłatą za egzamin zewnętrzny.
Nie czekaj z decyzją – rekrutacja do Programu trwa przez cały październik!
Jak dołączyć do Programu CIMA na Uczelni?
1) Załóż i aktywuj swoje konto na stronie cimauczelnie.pl.
2) Uzupełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz wymagane dokumenty.
3) Poczekaj na pozytywną weryfikację wniosku przez Koordynatora na Uczelni i CIMA.
4) Zapoznaj się z dalszymi instrukcjami dotyczącymi rejestracji w CIMA, założenia konta My CIMA i uiszczenia opłaty rejestracyjnej w wysokości GBP 85.
Studenci Uniwersytetów Ekonomicznych w Poznaniu i Wrocławiu mogą również skorzystać z nowej, cyfrowej ścieżki do zdobycia dyplomu CIMA – CGMA Finance Leadership Program (CGMA FLP).To najnowocześniejsze na rynku rozwiązanie e-learningowo-egzaminacyjne, obejmujące zakresem merytorycznym sylabus Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA. Platforma on-line umożliwia pracę w indywidualnym tempie, a proces nauczania oparty jest w większości na interaktywnych ćwiczeniach symulujących realne sytuacje ze świata biznesu.
Obejrzyj wideo, żeby dowiedzieć się, dlaczego warto zacząć kwalifikację CGMA jeszcze na studiach: