University Management Accounting Day CEE 2021. Gotowość studentów do podjęcia zatrudnienia – czego pracodawcy oczekują od absolwentów?

CIMA
05.11.2021

26 października studenci z Polski oraz zagranicy mieli okazję spotkać się po raz czwarty w ramach University Management Accounting Day (UMAD) CEE, czyli wydarzenia organizowanego przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA we współpracy z prestiżowymi uczelniami ekonomicznymi w regionie.

University Management Accounting Day CEE adresowane jest do studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunków związanych z finansami i rachunkowością, realizowanych na uczelniach, z którymi CIMA współpracuje. Dzień Rachunkowości Zarządczej łączy studentów, wykładowców, najlepszych pracodawców oraz pracowników CIMA w Polsce i za granicą. Głównym celem UMAD CEE jest zaznajomienie studentów z istotą rachunkowości zarządczej i jej roli w kształtowaniu biznesu.


Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w formule online i spotkała się z zainteresowaniem ponad 150 studentów z różnych uczelni w Polsce, Czechach i Rumunii. Uczestnicy mogli wysłuchać panelu dyskusyjnego pt. ‘Readiness of students to be employed – what are employers looking for in graduates?’ z udziałem ekspertów CIMA reprezentujących globalne firmy z różnych sektorów i dowiedzieć sie jakich kompetencji pracodawcy oczekują od absolwentów.


Swoimi wskazówkami dla studentów podzielili się:


  • Anna Stępnicka ACMA, CGMA - Infosys BPM Poland
  • Anna Trojanowska ACMA, CGMA – Kyndryl
  • Bartosz Gayer ACMA, CGMA – Fincastly
  • Jakub Kozielec ACMA, CGMA – Zalando
  • Tomasz Kociuba ACMA, CGMA – Motorola Solutions


Na szczególne wyróżnienie zasłużył w tym roku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP), który podjął się organizacji (w formule hybrydowej) wydarzenia towarzyszącego UMAD CEE. W dniu 28 października studenci UEP mogli wysłuchać prelekcji, którą z ramienia poznańskiego oddziału Infosys BPM Poland poprowadzili Pani Marta Żywicka – z zespołu Digital Transformation i Pan Krystian Stasiak – z zespołu Tax Center of Excellence. Zaproszenii eksperci zaprezentowali zagadnienie z zakresu Digitalizacji dokumentacji rachunkowej jako narzędzia optymalizacji procesów biznesowych.