Wyróżnij się na rynku pracy.

Admin
01.07.2023

Program CGMA® na Uczelni oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby realizować swoje ambitne cele zawodowe.

Zdobądź międzynarodowy certyfikat CIMA i wyróżnij się na rynku pracy.

Program CGMA na Uczelni to Twoja przepustka do światowej klasy kwalifikacji.

AICPA® & CIMA® współpracuje z najlepszymi uczelniami w Polsce, tworząc program CGMA na Uczelni. Podczas swoich studiów, studenci zdobywają kompetencje w obszarze rachunkowości zarządczej, co daje im przewagę konkurencyjną na rynku pracy i pozwala zdobyć ceniony certyfikat CIMA.


Zarejestruj się już dziś i zdobądź certyfikat CIMA!

Odkryj korzyści płynące z Kwalifikacji CGMA i egzaminów CIMA.

  1. Zyskaj przewagę na rynku pracy już podczas studiów z certyfikatem CIMA .
  2. Potwierdź najwyższe kompetencje z biznesu i finansów dzięki egzaminom CIMA.
  3. Dołącz do społeczności 689 000 profesjonalistów z finansów i poszerzaj sieć wpływowych kontaktów.
  4. Zarabiaj więcej – dyplom CIMA może oznaczać wzrost zarobków nawet o 86%.
  5. Wejdź na ścieżkę międzynarodowego sukcesu z tytułem CGMA.

Poznaj strukturę Programu CGMA na Uczelni i egzaminów CIMA.

Program CGMA na Uczelni realizowany jest w ramach wybranych kursów na uczelni. Studenci, którzy ukończą wszystkie wymagane przedmioty, są zwolnieni z niektórych egzaminów CIMA, a po zdaniu zewnętrznego egzaminu końcowego mogą zdobyć certyfikat CIMA na dwóch poziomach:


Poziom Certyfikatu – zapewnia wiedzę o prowadzeniu przedsiębiorstwa nie tylko w sferze rachunkowości finansowej, lecz także w kwestiach zależności pomiędzy poszczególnymi obszarami rachunkowości a potrzebami współczesnej działalności gospodarczej. Po zaliczeniu tego poziomu student otrzymuje certyfikat CGMA Certificate in Business Accounting i może posługiwać się tytułem ‘CGMA Cert BA’.


Poziom operacyjny – obejmuje zagadnienia związane ze sporządzaniem sprawozdań finansowych, przygotowywaniem informacji istotnych dla rachunkowości zarządczej, a także korzystaniem z odpowiednich narzędzi decyzyjnych z wykorzystaniem szerokiej wiedzy na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa. Po zaliczeniu tego poziomu student otrzymuje dyplom CIMA Diploma in Management Accounting i może posługiwać się tytułem ‘CIMA Dip MA’.

Warunki realizacji Programu CGMA na Uczelni, czyli jak zdobyć certyfikat CIMA?

Program CGMA na Uczelni pozwala na zdobycie certyfikatu CIMA w trakcie studiów – niezależnie od tego, czy studiujesz stacjonarnie, czy też zaocznie.


Studia licencjackie – dołącz do Programu od drugiego semestru studiów. Po zaliczeniu wszystkich wymaganych przedmiotów na uczelni zostaniesz zwolniony z trzech egzaminów CIMA – konieczne będzie zdanie tylko jednego egzaminu zewnętrznego. Jest to dwugodzinny test komputerowy, który dostępny jest na żądanie przez cały rok. Wraz z dyplomem studiów I stopnia student otrzymuje certyfikat CGMA Certificate in Business Accounting i może posługiwać się tytułem CGMA Cert BA.


Studia magisterskie – dołącz do Programu na pierwszym lub drugim semestrze studiów. Po zaliczeniu wszystkich wymaganych przedmiotów na uczelni zostaniesz zwolniony z trzech egzaminów CIMA. Aby zaliczyć poziom operacyjny, konieczne będzie zdanie jedynie egzaminu zewnętrznego. Jest to trzygodzinny egzamin oparty na studium przypadku, organizowany cztery razy w roku (luty, maj, sierpień, listopad). Wraz z dyplomem studiów II stopnia student otrzymuje dyplom CIMA Diploma in Management Accounting i może posługiwać się tytułem CIMA Dip MA.


Wszystkie egzaminy w Programie odbywają się w języku angielskim. Wymagany jest poziom co najmniej B2 (wyższy średnio zaawansowany wg. CEFR). Udział w Programie wiąże się z opłatą rejestracyjną i koniecznością pokrycia kosztów egzaminu zewnętrznego CIMA.


FAQ – najczęściej zadawane pytania


Więcej informacji:


CIMA's CGMA University Program Policy 2022/2023

Jak się zarejestrować do programu CGMA na Uczelni?

Rekrutacja do Programu CGMA na Uczelni odbywa się w październiku. 

Wejdź na drogę do sukcesu w kilku prostych krokach:


  1. Zarejestruj się – załóż i aktywuj swoje konto na cimauczelnie.pl.
  2. Uzupełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz wymagane dokumenty.
  3. Poczekaj na pozytywną weryfikację wniosku przez Koordynatora na Uczelni i AICPA & CIMA.
  4. Zapoznaj się z dalszymi instrukcjami dotyczącymi rejestracji w AICPA & CIMA i opłat związanych z udziałem w Programie i egzaminach CIMA.


Zacznij już teraz i zdobądź swój certyfikat CIMA!

Śledź nas na