Zadbaj o swoje kompetencje zawodowe, czyli CIMA na Dniach Kariery

CIMA
09.03.2020

Dni Kariery to doskonała okazja do poszerzenia swoich horyzontów zawodowych oraz zbadania sytuacji na rynku pracy. Wydarzenie łączy oczekiwania osób młodych, które dopiero pojawiają się na rynku pracy z potrzebami rekrutacyjnymi największych pracodawców. Tegoroczne Dni Kariery stanowiły również okazję do poznania programu CIMA oraz niektórych akredytowanych przez naszą organizację pracodawców.

Dni Kariery® są organizowane nieprzerwanie od ponad 26 lat. Wydarzenie odbywa się w 9 miastach Polski. Liczba uczestników i skala zainteresowania ofertami pracy dowodzą, że targi pracy są naprawdę ważnym narzędziem, które daje młodzieży możliwość tworzenia obecnej i przyszłej ścieżki kariery. Jak pokazują raporty w Dniach Kariery uczestniczą studenci różnorakich kierunków, najczęściej jednak studiują oni zarządzanie, ekonomia, finanse, logistyka, IT, marketing lub HR. Według statystyk podczas wiosennej edycji 2018 w wydarzeniu uczestniczyło ponad 42 000 osób z całej Polski. Co ważne – Dni Kariery organizowane są przez studentów dla studentów. W praktyce oznacza to, że wydarzenie przygotowywane jest przez młodzież, która doskonale zna i rozumie potrzeby swoje oraz swoich kolegów.


Dni Kariery organizowane są przez członków AIESEC.  Jest to organizacja prowadzona przez studentów i młodych ludzi, która działa w ponad 120 krajach na całym świecie. AIESEC zorientowany jest na umożliwienie swoim członkom wywierania pozytywnego wpływu na społeczeństwo. Zapewnia młodzieży wsparcie w rozwoju, daje możliwość uczestnictwa w międzynarodowych praktykach, odbywających się w multikulturowym otoczeniu oraz pozwala na wymianę doświadczeń wolontariuszy z całego świata.

Dla studentów uczestnictwo w wydarzeniach takich jak Dni Kariery to doskonała okazja do poszerzenia swoich horyzontów, poznania możliwości zawodowych oraz zbadania sytuacji na rynku pracy. Wydarzenie łączy oczekiwania osób młodych, które dopiero pojawiają się na rynku pracy z potrzebami rekrutacyjnymi największych pracodawców – zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Podczas Dni Kariery studenci mieli możliwość spotkać potencjalnych pracodawców. Mogli porozmawiać z przedstawicielami takich firm, jak: Deloitte, HSBC, PwC i zostawić swoje CV. Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję, aby wywrzeć pozytywne wrażenie na pracodawcy i zadbać o swój rozwój zawodowy.

Na targach AIESEC nie zabrakło także stoiska CIMA. Studenci mieli również sposobność do poszerzenia swojej wiedzy na temat programu CIMA. Nasi przedstawiciele opowiadali o korzyściach związanych z dołączeniem do grona naszych studentów, odpowiadali na pytania i opisywali perspektywy na przyszłość wynikające z certyfikacji CIMA. Uczestnicy targów mieli możliwość, by osobiście porozmawiać z Ambasadorem o najważniejszych kwestiach związanych z przystąpieniem do programu. Zadawali pytania dotyczące rekrutacji oraz przebiegu programu CIMA na uniwersytecie oraz benefitów płynących z posiadania certyfikacji CIMA.

Ważną korzyścią płynącą z uczestnictwa w Dniach Kariery była możliwość poznania pracodawców akredytowanych przez CIMA. Uświadomiło to wielu uczestnikom wydarzenia jak ważne jest nieustanne dbanie o swój rozwój zawodowy oraz stałe podnoszenie kompetencji. Pokazało również w praktyce potęgę kwalifikacji CIMA na rynku zawodowym i jej znaczenie dla pracodawców. Firmy dążą bowiem do pozyskania wykwalifikowanych pracowników, którzy staną się cennym kapitałem ludzkim i pomogą im zyskać przewagę konkurencyjną.


Z tej samej kategorii
Śledź nas na